ASANSÖRLÜ NAKLİYAT FİRMASI

ASANSÖRLÜ NAKLİYAT FİRMASI

Geçmişten günümüze gelişen teknoloji ile nakliyat sektörü de büyük bir gelişme kaydetti. Eski zamanlarda tamamen insan gücüyle ve zor şartlar altında yapılan evden eve nakliyat işlemleri, artık çok daha kolay ve güvenilir hale geldi. Peki, asansörlü taşıma hayatımıza ne zaman girdi, tam olarak nasıl yapılır ve maliyetleri nelerdir? Bu ve bunun gibi tüm sorularınızın cevabı burada.

Asansörlü Nakliyat Nedir?

Asansörlü nakliyat, eşyaların güvenilir şekilde bina dışından evinizin balkonuna veya uygun bir penceresine asansör ile ulaştırılan bir taşıma şeklidir. Burada kullanılan asansörler özellikle taşıma amacıyla tasarlanmış, yüksek katlara kadar ulaşmayı sağlayan asansör yerleştirilmiş özel araçlar ile yapılmaktadır. Dikkat edilmesi gereken nokta, eşyaların alınacak ve taşınacak evlerin balkonlarının veya pencerelerinin asansörlü taşıma için uygun olmasıdır.

Asansörlü Taşıma İşlemi Nasıl Yapılır?

Ev taşıma esnasında dar merdivenli veya yüksek katlı binalardan eşyaların taşınması ya bir hayli zor ya da imkansız olabilmektedir. Bu durumda eşyalarınızın evinizin balkonundan, çatı katından veya pencereden taşınması gerekmektedir. Bu gibi durumlarda asansörlü taşıma işlemi devreye girmek zorunda kalır. Bunun için de özel olarak tasarlanmış asansörlü araçlar kullanılmaktadır.

Nakliyat asansörü taşıma kamyonun arka kasasına yerleştirilmiş, yaklaşık 20 katlı bir binanın bile tepesine kadar çıkabilen, raylı kızak üzerinde çalışan sisteme sahiptir. Bu raylı kızak binanın üst katlarına doğru çıktıkça açılarak yükselmektedir. Her bir ray yerine oturduğunda ray uzunluğu da eşyanın taşınacağı kata kadar uzatılmaktadır. Ray üzerinde yer alan asansör kabini eşyaları tutabilecek kadar güçlü bir yapıya sahiptir. Asansör kabinin ortalama uzunluğu 2,5 metre genişliğindedir.

Asansörlü nakliyat işlemi sırasında eşyalarınız alınacak bölgeden (balkon, pencere vs.) kafesli bir kabin içerisine yerleştirilir ve raylı kızak yardımı ile taşınır. Asansörlü nakliyat işlemi hem iş gücünden hem de zamandan büyük bir tasarruf sağlamaktadır. Sadece insan gücüyle yapılan taşıma işlemleri ortalama 4-6 saat arası sürerken, asansörlü taşıma ile bu rakamlar 1-2 saate kadar düşebilmektedir. Ayrıca bu sistem sayesinde eşyalarınız çok daha güvenli şekilde taşınır. Siz de bu sayede acaba eşyalarım zarar görecek mi endişesinden kurtulmuş olursunuz.

Asansörlü Nakliyat Kullanabilmek İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Asansörlü taşımacılığın yapılabilmesi için önemli olan eşyalarınızın alınacağı ve taşınacağı apartmanın asansörlü nakliyat için uygun olmasıdır. Peki, taşımaya uygunluk nasıl anlaşılır? Öncelikle asansörlü evden eve nakliyat için evinizin bulunduğu alanın, asansör sisteminin kurulumuna uygun olup olmadığına bakılır. Bunun için, alanında uzman ekip hem ev hem de bina çevresinde ön bir inceleme yapar ve cephe şartlarının uygunluğu kontrol edilir.  Aracın eve yaklaşabilmesi ve düzeneklerin kurulabilmesi için ayrıca ağaç ve elektrik telleri gibi faktörlere de dikkat edilmektedir. Tüm bunlar uygun ise asansörle taşıma işlemine başlanır.


G-K9KXG45196GTM-WP3VZC6